środa, 30 listopada 2016

Filmy z Paryżem w tle.


Witajcie Kochani,

Jesień w pełni co nie zachęca nawet na wyściubienie nosa z domu. Jeśli chcecie wiedzieć jak ją przetrwać to zachęcam zajrzeć  TUTAJ :) Oprócz propozycji podanych w moim poprzednim poście dodam dziś parę propozycji filmowych.


Propozycje  filmów z Paryżem w tle!


W te jesienne wieczory będziecie mogli/ły przenieść się na paryskie ulice bez ruszania się z domu ;) Osobiście uwielbiam oglądać takie filmy, w których odnajduję znane mi budynki, zabytki i zakątki Paryża. Dodatkowo warto oglądać je w wersji oryginalnej dla podszkolenia języka i osłuchania się z wymową. Mam nadzieję, że i Wam się spodobają.


Zapraszam!1. Pierwszą pozycją zdecydowanie będzie magiczny film Amelia (fr. Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain)  zrealizowany przez Jean-Pierra Jeuneta. Magiczny nie tylko pod względem historii jaką opowiada, ale i pod względem dźwiękowym ( sam soundtrack filmu można słuchać godzinami) i wizualnym (stwierdzenie, że Paryż jest niesamowitym miastem nabiera tu prawdziwego sensu).2. To jeden z moich ulubionych francuskich filmów- Nietykalni (fr. Les Intouchables). Film reżyserii Oliviera Nakache’a i Érica Toledana  jest oparty na prawdziwej historii. Większość z Was na pewno już go zna, ale ja z chęcią do niego wracam bo jest po prostu mega zabawny ;)
3. Kultowy film  Woody’ego Allena też pewnie już znacie, a kto nie zna musi koniecznie poznać! O północy w Paryżu czyli Minuit à Paris przedstawia najlepsze smaczki z miasta miłości, literatury i kultury. Przy okazji pozwala przenieść się do klimatu lat dwudziestych XX wieku.
4. Film ukazuje życie w Paryżu w latach 90 tych, średnio lub bardziej zamożnych żydów i nie tylko.  Odkryłam go dzięki mojemu Francuzowi. La Vérité si je mens ! to zabawna historia grupki  przyjaciół, która za wszelką cenę chce się wzbogacić. Kultowe sceny i teksty z tego filmu notorycznie przewijamy z moim lubym w codziennych sytuacjach, la vérité ;) Zobaczcie sami bo powstały aż 3 części tego filmu.5.  Kolejny mniej zabawny, a bardziej realistyczny film to odzwierciedlenie tego co dzieje się na paryskich przedmieściach. Tytuł to Nienawiść (fr. La Haine). Ukazuje on nienawiść mniejszości etnicznych do francuskich stróży prawa.  Akcja opowiada o najważniejszym dniu w życiu trójki jego przyjaciół - Żyda, Murzyna i Araba.6. Następna propozycja to melodramat Zakochany Paryż (fr. Paris, je t'aime) , który składa się z  osiemnastu krótkich historii miłosnych. Wszystko dzieje się w różnych dzielnicach Paryża i przedstawia różne oblicza miłości. Stworzony został przez kilku znanych reżyserów jak i można ujrzeć w nim wielu znanych aktorów tj.: Natalie Portman, Gerard Depardieu, Steve Buscemi, czy Juliette Binoche.7. Tożsamość Bourne'a (fr. La Mémoire dans la peau) większość z Was też już pewnie zna lecz warto obejrzeć ten film jeszcze raz by wyłapać w nim paryskie scenerie no i boskiego aktora Matt'a Damon'a ;)

To już wszystkie propozycje na dziś. Mam nadzieję, że miło spędzicie mroźne wieczory z kubkiem gorącej herbaty i jednym z filmów z Paryżem w tle. 

Napiszcie koniecznie w komentarzu jakie są wasze best off w paryskim klimacie, to i ja skorzystam ;)


Bisous,
J.